Usługi

 • Stomatologia zachowawcza

 

Zajmuje się leczeniem próchnicy oraz ubytków niepróchnicowego pochodzenia tzw. ubytków klinowych. W swojej pracy wykorzystujemy materiały najlepszych światowych firm. Są to materiały światłoutwardzalne: 3M, Valux, Gradia, Herculnit, Ceram-MX oraz glasionomery firmy Fuji.

 

Oczywiście wypełnienia to nie wszystko. Bardzo ważnym w trwałości wypełnienia jest tzw. podkład  tj. materiał który ma spełniać role ochronna dla miazgi (nerwu) zęba. Używamy tylko glasionomerow.

 

 • Endodoncja (leczenie kanałowe):

Leczenie endodontyczne jest specialistycznym postępowaniem  w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu zęba. W tej sytuacji niezbędne jest usunięcie z kanału korzeniowego zainfekowanych tkanek (nerwu), bakterii, mas zgorzelinowych lub martwiczych. Stosujemy specjalne metody chemo-mechanicznego opracowania kanału pozwalające na oczyszczenie kanału korzenia zęba.  W celu trwałej dezynfekcji i wyjałowienia stosujemy preparaty oparte na nanocząsteczkach srebra i złota. Nasz gabinet wyposażony jest w sprzęt najwyższej jakości co pozwala szybko, sprawnie i precyzyjnie opracowywać kanały korzeniowe.

 

 • Stomatologia estetyczna

 1. Wybielanie zębów żywych i martwych metoda nakładkową
 2. Korekta kształtu zębów najnowszymi materiałami opartymi na nanotechnologii
 3.           Estetyczne wypełnienia kompozytowe
 4. Korony na podbudowie stopów stali oraz złoto-palladowych  Korona ceramiczna wzmacnia ząb, jednocześnie odtwarzając właściwy kształt i kolor zęba z możliwością ich korekty w zależności od indywidualnych upodobań pacjenta.
 5. Implanty:  Doskonałym sposobem uzupełnienia braków zębowych jest implant zębowy. Implantacja polega na niewielkim nacięciu dziąsła bez rozległego rozwarstwiania tkanek. Dzięki takiemu sposobowi przeprowadzania implantacji dolegliwości bólowe zmniejszone są do minimum. Zaletą uzupełniania braków z zastosowaniem implantów jest ochrona zębów sąsiadujących przed szlifowaniem, które wykonuje się w klasycznej protetyce. Szlifowanie zębów pod korony protetyczne może spowodować stany zapalne miazgi prowadzące do jej niekontrolowanego obumarcia.
 6. Szyny relaksacyjne

 

 • Protetyka

Współpraca z profesjonalnymi protetykami umożliwia wykonanie uzupełnień estetycznych z największą precyzją. Wykonana korona niczym nie różni się od zęba naturalnego

Uzupełnienia: takie jak licówki, korony, mosty są mocowane na stałe w jamie ustnej pacjenta nie przesuwają się, nie można wyjąć ich z ust, myjemy i traktujemy je jak swoje własne zęby.   Znakomitym sposobem na odbudowę zniszczonego zęba są korony protetyczne. Do wykonania koron stosujemy specjalne stopy złoto-palladowe lub platyny, które stanowią podbudowę metalową korony.

 1.  Korony porcelanowe:
  poprawiają kosmetykę pojedynczego zęba. Można je zastosować w przypadku częściowego złamania korony, dużego ubytku próchnicowego, zębów startych (abrazyjnych)
 2.  Mosty porcelanowe :
 3. forma najbardziej fizjologicznego uzupełnienia braków zębowych. Poprawiają kosmetykę, funkcjonalność utraconych zębów
 4. Wkłady koronowo-korzeniowe:
   jako forma odbudowy korony zęba. Wykonujemy je ze stopów palladowych i podobnych, indywidualnie dla każdego pacjenta. Po odbudowie korony zęba i zacementowaniu na kikut nakłada się porcelanową koronę.

 

 

 • Chirurgia stomatologiczna

 Zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej wykonywanych w naszym gabinecie obejmuje:

 1. Usuwanie zębów
 2. Usuwanie zębów zatrzymanych
 3. Usuwanie zębów mądrości
 4.  Podcinanie wędzidełka wargi górnej i dolnej
 5.  Nacinanie ropni
 6. Implanty

 Specjalistyczne wyposażenie gabinetów np. w radiowizjografię, pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanych procedur. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym.

 • Wybielanie zębów

W naszym gabinecie stosujemy  nakładkowe wybielania zębów.   Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog  ppppppppppppppp p p pffDPpppppobiera wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich specialny żel wybielający Opalescence, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc.  Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, w takiej sytuacji stosuje się "ULTRA EZ" - preparat odwrażliwiający

 • Profilaktyka
 • Rentgen

Wykonujemy zdjęcia punktowe. Korzystamy z wysokiej jakości aparatury Progeny Preva produkcji USA z systemem radiowiziografii. Zdjęcia ułatwiają prace lekarzowi a jednocześnie oszczędzają czas pacjęta.

Strona główna | O nas | Usługi | Implanty | Miniimplanty | Kontakt
Projekt i wykonanie: studio mh